top of page

 

ПСИХОТЕРАПІЯ ДЛЯ ПАРИ ТА СІМ'Ї
УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

 

 

 

ПСИХОТЕРАПІЯ ДЛЯ ПАРИ ТА СІМ'Ї УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ – що це

Парна та сімейна психотерапія – це форма терапії, призначена переважно для пар та сімей, які борються з різними труднощами. Вона передбачає, що кожна людина функціонує в якійсь системі і її дії не вільні від впливу цієї системи на неї, і навпаки.

У психотерапії подружніх пар і сімей найважливішим є аналіз циркулярних зв'язків, що існують в даній системі (а не лінійних, в яких передбачається, що кожен наслідок має причину). Циркулярні зв’язки мають на меті показати, що одне явище призводить до іншого, яке потім впливає на інше явище. У психотерапії пар і сімей ми не шукаємо винних у ситуації, а намагаємося зрозуміти, як представлені форми поведінки підсилюють одна одну. Прикладом може бути партнер, який відсторонюється в напруженій ситуації, що викликає у іншої людини більшу злість.

У свою чергу, більша злість у партнера викликає ще більшу відстороненість першого. Неважливо, хто це почав, важливо лише те, як вони обоє сприяють і зміцнюють поведінку, яка є руйнівною для їхніх стосунків.

Добре, коли психотерапію для пар і сімей проводять два психотерапевта, бажано протилежної статі.


 

ПСИХОТЕРАПІЯ ДЛЯ ПАРИ ТА СІМ'Ї УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ – скільки часу це займає

 

Психотерапія для пар і сімей – досить короткострокова форма допомоги, яка триває від півроку (10 зустрічей) до двох років. Зустрічі з психотерапевтом відбуваються кожні 2-3 тижні, щоб сім'я мала час їх «пропрацювати» і внести різні зміни в повсякденне функціонування.

ПСИХОТЕРАПІЯ ДЛЯ ПАРИ ТА СІМ'Ї УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ – для кого

 

Парна та сімейна психотерапія спрямована на людей, які мають проблеми у стосунках. Найчастіше це пари, сімейні пари та сім'ї, які живуть під одним дахом, а також дорослі з батьками, або один з батьків з дітьми. Парна та сімейна психотерапія також допоможе в ситуаціях будь-яких змін, які родина важко переживає, наприклад, розлучення батьків, смерть коханої людини, новий партнер тощо. Часто трапляється так, що сім’я приводить до кабінету дитину, яка демонструє певний тип симптомів поганого функціонування всієї сім’ї. Діти часто є відображенням того, що відбувається вдома, їх поведінка виявляє те, що ретельно приховується вдома. Психотерапевт, який має справу лише з поведінкою дитини, буде лише «лікувати симптоми», не знаходячи справжньої проблеми. Тільки робота з усією родиною може дати шанс на зміни.

bottom of page