top of page
grupa terapeutyczna

Grupa wsparcia/terapeutyczna
dla Mam przebywających na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim oraz ich dzieci

Narodziny dziecka są wielką rewolucją w życiu całej rodziny. Zazwyczaj najbardziej obciążone nową sytuacją są matki, na których spoczywa główna odpowiedzialność za dbanie o Maleństwo, dostrajanie się do jego potrzeb, nieprzespane noce. Przytłoczone nadmiarem obowiązków, wielką miłością i odpowiedzialnością, czasem same przed sobą nie potrafią przyznać, że nowa sytuacja, choć piękna i wyczekana, jest po prostu trudna. Szczęście, wzruszenie, zachwyt miesza się z ogromnym zmęczeniem, irytacją i bezradnością – uczucia te mogą być bardzo intensywne. Poza tym zmianie ulegają relacje z partnerem, pojawiają się nowe role, w których trzeba się odnaleźć. Kobiety inaczej również zaczynają postrzegać same siebie, swoje potrzeby, swoją kobiecość i wygląd. Wszystko to może stać się źródłem frustracji a spodziewana fala radości i szczęścia może być niewielka. Stanu takiego doświadcza większość kobiet, jednak nie każda jest gotowa to przyznać.

Młode Matki często w tym okresie potrzebują wsparcia, choć każda może oczekiwać czegoś innego. Dziś sytuacja początkującej matki jest naprawdę emocjonalnie trudna. Bardzo często spędza z noworodkiem sama większą część dnia. Mąż jest w pracy, rodzina daleko. To jest szczególna i wcześniej – w historii ludzkości – zupełnie nieznana sytuacja. W społecznościach tradycyjnych matka spędzała z nowo narodzonym dzieckiem maksymalnie 60–70 proc. dnia, w pozostałym czasie zajmowały się nim inne kobiety, które miała wokół siebie. Dawało to kolejną korzyść – obserwacja zachowań innych matek, zwiększała pewność przy pierwszym kontakcie z własnym dzieckiem. W dzisiejszych czasach tego, jak brać noworodka na ręce, trzymać, nosić, karmić, rozumieć, co ono komunikuje, dostrajać się do niego kobieta musi nauczyć się sama.

 

Jeżeli z jakichś powodów młoda Matka nie może bądź nie chce korzystać z pomocy bliskich osób, warto poszukać wsparcia wśród kobiet będących w podobnej sytuacji. Nikt bowiem tak nie zrozumie sprzecznych uczuć matki, jak druga matka, która nie będzie dawać „dobrych rad”, nie będzie oceniać i pouczać, bo sama czuje się równie zagubiona w swojej nowej roli.

 

Dla kobiet, które czują się samotne, nierozumiane i sfrustrowane nową rolą, które boją się swoich sprzecznych uczuć związanych z macierzyństwem, już W LISTOPADZIE uruchamiamy w naszym Centrum GRUPĘ WSPARCIA, dzięki której młode Mamy będą mogły:

· wymieniać się doświadczeniami i sposobami radzenia w relacji z dziećmi

· uzyskać wsparcie emocjonalne

· zmniejszyć uczucie osamotnienia i bezradności

· dostrzec własne potrzeby

· rozwijać umiejętności rozpoznawania, wyrażania i akceptowania emocji własnych i dziecka

· rozwijać kompetencje rodzicielskie

Spotkania grupy będą odbywały się raz w tygodniu 

Grupa ma charakter półotwarty. Na spotkania zapraszamy Mamy z Dziećmi do 1 r.ż. W swobodnej atmosferze, w małej grupie, przy kawie i herbacie oraz z oddzielnym pokojem do nakarmienia/przewinięcia Dziecka, Mamy będą mogły dzielić się swoimi doświadczeniami, trudnościami i radościami nowej roli i zmian, jakie niesie ona ze sobą.

 

Koszt: Udział w grupie terapeutycznej poprzedzony jest jednorazowym spotkaniem konsultacyjnym. Spotkanie konsultacyjne jest bezpłatne. Koszt 1 sesji grupy terapeutycznej (2 h) to ...

Opłata za grupę wnoszona będzie z góry za 1 miesiąc (4 spotkania - ...

Grupa będzie prowadzona przez psychoterapeutę 

skuteczna psychoterapia par, terapia małżeńska, terapia rodzinna, warszawa wola metro młynów górczewska sokołowska, psychoterapia systemowa, psychodynamiczna

bottom of page