top of page

Monika Kocevska-Czyżma

 

W Centrum Perspektywa prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie humanistycznym, również w języku angielskim.

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą - ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Psychoedukacji Intra. Prowadzę psychoterapię integratywną zakorzenioną w podejściu humanistycznym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Integratywnej Psychoterapii Doświadczeniowej Intra.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim o specjalizacji psychologia kliniczna w 2007 r. Zdobyłam wiele certyfikatów, w tym m.in. z „Tworzenia kontraktów terapeutycznych”, z „Metody przeprowadzania klinicznego wywiadu”, z „Problematyki i diagnozy mutyzmu wybiórczego”, z „Teorii przywiązania” oraz Certyfikat z „Diagnozowania i pracy z Dzieckiem z FAS w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

W 2015 r ukończyłam studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka – kierunek pomoc pedagogiczno-psychologiczna i interwencja kryzysowa.

Na co dzień pracuję z młodzieżą oraz osobami dorosłymi oferując im psychoterapie indywidualna, małżeńską/par (terapia konfliktow małżeńskich, treningi komunikacji). Swoją pomoc oferuję m.in osobom przeżywającym problemy natury emocjonalnej, stany lękowe, fobie, stres, depresje, zachowania autodestrukcyjne, problemy w relacjach z innymi osobami, sytuację kryzysowe, poradnictwo postadopcyjne). 

Swoje doświadczenie  zawodowe i psychoterapeutyczne zdobywałam  jako Wykładowca Psychologii  w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Warszawie ul. Wincentego 85, w Ośrodku Adopcyjnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci , w Ośrodku terapeutycznym przy ul. Grottgera 25a, oraz w trakcie stażu na Całodobowym Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Bielańskim w Warszawie jak również w Poradni Zdrowia Psychicznego PSYCHOKLINIKA.

Wystąpiłam w charakterze eksperta w programie Pytanie na śniadanie - "Drzemki mocy – zamiast sięgać po kolejną kawę zdrzemnij się na 15 minut".

Wypowiadam się również jako ekspert w programie Elżbiety Jaworowicz - Sprawa dla reportera.

Swoją pracę opieram na empatii, zrozumieniu oraz pełnej akceptacji - pozwala mi to zapewnić wsparcie, które jest tak ważne w sytuacjach kryzysowych czy też rozwiązaniu codziennych trudności.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Monika Kocevska-Czyżma - psychoterapia humanistyczna
bottom of page